Aktivní seniorský život,
příjemná rodinná atmosféra
a profesionální péče

VŠICHNI CHCEME PROŽÍT KRÁSNÝ A PLNÝ ŽIVOT

buďte aktivní a zůstanete duchem mladí a šťastní.

UŽÍVEJTE SI klid svého bytu a přesto bUĎTE obklopenI přáteli

Každý potřebujeme soukromí, svůj prostor. Žít si, jak jsme zvyklí. Proto máte v Rezidenci svůj krásný byt.

A co když přijde chuť vidět se s ostatními? Přímo před dveřmi bytu na Vás v Cézave čeká živý a rozmanitý komunitní život - kulturně, aktivně a společensky.

Nádherná zahrada, kavárna a společenské místnosti, knihovna...

.... místa, která Vás zvou k setkávání nad pravidelně organizovanými aktivitami i Vašimi vlastními koníčky.

Cvičení, společná tvoření, péče o zahradu či výlety. To vše jsou příležitosti, jak navazovat nová přátelství.

Co všechno chystáme pro duševní i fyzickou kondici našich klientů?

1

ZŮSTAT SOUČÁSTÍ KOLEKTIVU

Tvoříme pro klienty aktivní program tak,

aby krom potřebného odpočinku netrávili čas zavření ve svém pokoji. Klienti budou mít možnost trávit čas v rámci areálu i mimo areál individuálně nebo při organizovaných aktivitách.

2

KOGNITIVNÍ TRÉNING

Dílna, výtvarné programy, manuální tvoření

udržuje manuální obratnost, procvičuje koordinaci, mobilitu, stimuluje smysly, trénuje paměť a prostě vás dělá šťastnými. Zůstat kreativní znamená zůstat duševně fit.

3

SPOLEČNÉ AKTIVITY

Společné vaření, zpěv či přednášky?

Vytváříme širokou škálu aktivit jak v rezidenci pro seniory, tak v parku. Díky účasti na společném díle, jako je třeba amatérské divadlo, se posiluje pocit sounáležitosti a větší společenské vazby, pomáhají se prolamovat ledy mezi novými obyvateli rezidence.

4

DOSTATEK POHYBU

Organizované společné cvičení nebo individuální sport?

Abychom udrželi mobilitu a kondici co nejdéle, nabízíme jak instruovaná společná cvičení zaměřená na zachování fyzické kondice i rekonvalescenci, tak i možnost individuálních cvičení na venkovních sportovištích, procházek nebo třeba zapůjčení elektrokola. Pohyb je zkrátka součástí dne plného radosti a zábavy.

5

SEZONNÍ ČINNOSTI

Kromě celoročních stálých akcí klienti zažijí také

sezónní zajímavosti o Velikonocích, adventu a Vánocích, ale také fašaňky, dožínky či slavnosti sezónního ovoce. Ať již v rámci areálu rezidence nebo při organizovaných výletech.

6

OTEVŘENÝ DŮM

Zůstat součástí společnosti, nejen uzavřeného společenství

To je jedním z našich cílů. Proto chystáme otevřené kurzy i pro okolní obyvatele, které do rezidence přitáhnou další lidi a umožní klientům nová setkání, Chystáme rezidenci tak, aby zde čas rády trávily i návštěvy obyvatel. Třeba malí vnoučci.

Prožívejte krásné dny

Pokud přijmeme filozofii, že věk sám o sobě není překážkou pro naplnění našich dnů radostí, můžeme si užívat každý den. Víme, že s přibývajícím věkem se naše tělo a možnosti mění, ale to neznamená, že musíme rezignovat na aktivní a zdravý život. Právě naopak, právě teď je ten správný čas věnovat se aktivitám, které nám přinášejí radost a pohodu.

Přitom nemusí jít o náročné a vyčerpávající cvičení. Náš přístup se zaměřuje na pravidelnou fyzickou aktivitu, která je speciálně uzpůsobena seniorům. Jednoduché cvičení, procházky, jóga nebo třeba taneční kroužek - to jsou jen některé z možností, které vám pomohou udržet vitalitu a dobrou náladu.

Je důležité si uvědomit, že každý rok je novou příležitostí pro vzrušující dobrodružství plná zážitků. Užívejme si každý den a objevujme nové zájmy, setkávejme se s přáteli, prozkoumejme okolní přírodu, nebo se zapojme do kulturního života. Všechno je možné, když se rozhodneme žít život naplno.