Příjemný a radostný
život klientů začíná
u skvěle připraveného projektu

Rezidenci Cézava připravujeme tak,
aby poskytla krásné prostředí, nádhernou zahradu a byla praktická pro budoucí uživatele.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE PROJEKTU

ZÁKLADNÍ TECHNICKÁ KONCEPCE


Členění projektu

Rezidence Cézava je navržena jako trojlodní objekt o pěti podlažích.

Zastavěná plocha 2.817 m2
Podlažní plocha 13.272 m2
Obestavěný prostor 48.520 m3

Právě členění objektu předurčuje také funkční složení jednotlivých částí objektu.

Půdorys prvního podzemního podlaží se zahradou

Východní loď – Domov se zvláštním režimem:

Domov se zvláštním režimem je určený pro klienty, kteří kvůli Alzheimerově chorobě nebo demenci potřebují nepřetržitou péči i specificky bezpečné prostředí. V přízemí objektu plánujeme především technické zázemí jako jsou sklady, šatny a další technické prostory, na stranu do atria budou umístěny pokoje se zahrádkami. Ve vyšších podlažích budou umístěny pokoje, jídelny a společenské části.

Západní loď – Ubytování:

Tato část je určena především pro klienty, kteří se rozhodli žít v krásném a bezpečném prostředí Rezidence Cézava a jsou schopni o sebe plně nebo částečně pečovat samostatně. Pokud budou potřebovat, mohou využívat přítomnosti zdravotnického personálu, lékařů či ošetřovatelek, které budou působit v Domově se zvláštním režimem a na vyžádání poskytnou služby také ubytovaným klientům v části B. Klienti využívající část ubytování také budou mít možnost využít areálové stravování a další podpůrné služby.

Střední část:

Hlavním vstupem v přízemí střední lodi se dostanete k recepci. Dále zde najdete zejména služby, které mohou využít všichni klienti či jejich návštěvy. Jedná se o restauraci s kavárnou, ordinaci lékaře a dentisty, fyzioterapeuta, kadeřnictví. Ve střední části se také budou nacházet společné cvičební prostory a volnočasové aktivity.

Vizualizace projektu

Pohled do zahrady

Pohled do zahrady

Pohled od příjezdu k objektu

Pohled od příjezdu k objektu

Pohled na rekreační prostor

Pohled na rekreační prostor

KAPACITY REZIDENCE CÉZAVA


Ubytování

Pro klienty seniorské rezidence budou k dispozici plně vybavená jednolůžková studia 1kk s kuchyňskou linkou, apartmány 2kk s dvěma lůžky a ubytovací jednotky ve vyšším standardu. Každý apartmán bude mít vlastní lodžii a přízemní jednotky orientované do atria budou mít navíc vlastní soukromou terasu.

Půdorys apartmánu s balkónem

Půdorys apartmánu s balkónem

Půdorys studia s/bez balkónu

Půdorys studia s/bez balkónu

Domov se zvláštním režimem

Pro klienty bude nachystáno celkem 150 lůžek typu domova se zvláštním režimem, a to v jednolůžkových a dvoulůžkových komfortních pokojích s vlastním sociálním zařízením.

KRÁSNÉ OKOLÍ JE STEJNĚ DŮLEŽITÉ JAKO INTERIÉRY


Stavba je zasazena do pozemku o celkové výměře 16.260 m²

Pozemek je rozdělen do 2 základních částí komunikace a relaxace. V části komunikace je řešen přístup k rezidenci, zásobování a parkování na celkem 95 místech. Další parkování bude před areálem, bude tak zajištěno pro personál, pro návštěvníky i pro klienty. Jsou zde také místa pro nabíjení elektromobilů, aby si návštěvy během setkání s klienty mohly nabít své vozidlo. Přístup je řešen tak, aby bylo možné zásobování s příjezdem až ke klíčovým nakládacím místům.

Relaxace se odehrává na jihozápadní polovině pozemku: v rozlehlé zahradě se vzrostlou zelení a parkovou úpravou. Součástí zahrady jsou plánovány: altány pro společné sezení, záhony pro klienty a ohniště pro celou rodinu i přátelé.

Celková situace

Celková situace

Situace rozvodů nabíjení elektromobilů

Situace rozvodů nabíjení elektromobilů

Vizualizace objektu se zahradou

Vizualizace objektu se zahradou

REZIDENCE CÉZAVA JAKO SOUČÁST LOKALITY


Špičková lokalita je základním kamenem úspěchu projektu

Rezidence Cézava se nachází v obci Újezd u Brna, která jak název napovídá, leží v blízkosti Brna. S Brnem obec komunikačně spojuje měststká hromadná doprava, do centra Brna (cca 15 km) jste za 25 min autem a za 20 min vlakem. Do špičkově vybavené Fakultní nemocnice Brno Bohunice je dojezdová vzdálenost 20 minut.

Obec je malebná, udržovaná vysoce nad průměrné poměry v České republice a bezpečná. Poskytne klientům potřebnou vybavenost i rozptýlení. V obci najdou lékárnu, obchody, samoobsluhy, poštu, hřiště, restauraci, kadeřnictví, kostel, praktického lékaře, kavárny a pizzerie - vše je v okolí cca 1 km, nejbližší cukrárna/kavárna cca 500 metrů. Věříme, že lokalita je ideální z hlediska dopravní dostupnosti z velkého krajského města Brna, Vídně i Olomouce a umožní tak hladký přístup jak personálu, tak rodinám klientů.

Malebné centrum města

Malebné centrum města

V obci jsou dva kostely

V obci jsou dva kostely

Bohatý společenský život ve městě

Bohatý společenský život ve městě

PLÁN REALIZACE PROJEKTU


Harmonogram

V posledním měsíci roku 2022 jsme úspěšně dosáhli nejvyššího bodu celé stavby. Sledujte vývoj Rezidence Cézava v záložce Aktuality, jak nám to jde hezky od ruky. Nyní probíhají montáže krovů, instalace kompletní izolace a následně střešní krytiny. Současně vyplňujeme obvodové zdivo, osazujeme okenní rámy a pomocí příček dochází k rozdělení pokojů.

S dokončením stavby počítáme v září 2023. Od srpna 2023 zahájíme zkušební provoz, na který chceme navázat v lednu 2024 přechodem do plného provozu.